étkezés – ételallergiás gyermekeknek is

Mivel óvodánk Pedagógiai Programjának a középpontjában az egészséges életmód van, ezért fontosnak tartjuk az egészséges táplálkozási szokások kialakítását. Éppen ezért nagy odafigyeléssel alakítjuk ki a megfelelő étrendet, melynek fontos része az idénynek megfelelő friss gyümölcs, a vitamingazdag zöldség, valamint a változatos, ízletes étel.

Óvodánk figyelembe veszi a speciális igényeknek megfelelő ételeket az ételallergiás (például glutén- , vagy laktózallergiás) gyermekek számára. Óvodánk az étkeztetést egy nagy tapasztalattal rendelkező, gyermekétkeztetésre specializálódott céggel oldja meg, mely az ételek készítésénél a fent említett kéréseket és elvárásokat a legmesszemenőbben igyekszik figyelembe venni, és azt a lehető legtöbb friss alapanyag felhasználásával előállítani.

kicsi_2014_01_29_IMG_0004

Óvodánkban a gyermekek naponta háromszor étkeznek: tízórai, meleg ebéd valamint uzsonna formájában. Mindemellett az egész napos gyümölcs- és/vagy zöldségkínálatunk elfogyasztására van lehetőség.

Szükség esetén az ebédet itt is le tudja mondani:

[si-contact-form form=’4′]